8 września 2017 roku kolejna edycja Narodowego Czytania w NASZEJ SZKOLE !!!

Dodał mh. Kategoria Aktualności i wydarzenia

8 września w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Narodowego Czytania , tym razem przyjrzeliśmy się dziełu Stanisława Wyspiańskiego ,, Wesele’’. Trudny w warstwie językowej dramat twórcy Młodej Polski na początku zaprezentowały  nauczycielki języka polskiego, Małgorzata Ptak i Dorota Bronowicka. Polonistki odczytały dialog Kliminy z Radczynią , czyli przedstawicielek dwóch różnych warstw społecznych- chłopstwa i krakowskiej inteligencji, co dało uczniom możliwość posłuchania tekstu pisanego gwarą. Biorąc pod uwagę ich spontaniczną reakcję, na pewno wywarło to na nich wrażenie .

                  Następnie uczniowie klas siódmych odczytali wybrane fragmenty ,, Wesela’’, które przygotowali pod opieką p. Doroty Bronowickiej . Później kilka osób z najstarszej klasy odważyło się przeczytać wskazane sceny bez uprzedniego przećwiczenia tekstu, co zasługuje na duże uznanie!

                     Młodsze klasy z przyjemnością wysłuchały interpretacji kolegów i koleżanek z klas siódmych. Narodowe Czytanie ,, Wesela’’ S .Wyspiańskiego okazało się ciekawą propozycją dla uczniów naszej szkoły.

M.Ptak i D. Bronowicka

Organ prowadzący

Gmina Siechnice
z siedzibą
w Urzędzie Miejskim

ul. Jana Pawła II
55-011 Siechnice

Organ nadzorujący

Dolnośląskie
Kuratorium Oświaty

Pl. Powstańców
Warszawy 1
50-153 Wrocław
Kontakt

Kontakt

55 - 010 Święta Katarzyna
ul. Główna 94
tel./fax: 71 311 63 78
Biuletyn Informacji Publicznej
Menu