Prelekcja- Legiony Polskie podczas I wojny światowej

Dodał Małgorzata Mikieko. Kategoria Wydarzyło się (Strefa ucznia)

W piątek 11 grudnia w ramach szkolnego cyklu historycznego – Dla Niepodległej w naszej szkole odbyła się prelekcja poświęcona

Legionom Polskim podczas I wojny światowej. Tego dnia pojawili się u nas goście – panowie Piotr Galik i Przemysław Mandela. Obaj są pasjonatami historii i w niekonwencjonalny sposób przedstawili nam kulisy powstania polskich jednostek wojskowych podczas I wojny światowej.  Obaj panowie niezwykle sugestywnie opowiadali o tamtych wydarzeniach, przykuwając naszą uwagę mundurami i uzbrojeniem pochodzącymi z tamtej epoki. W ten sposób przekazali nam wiedzę o tych skomplikowanych czasach. Wielu z uczniów zachęcili do poszukiwań, czy wśród ich przodków nie znajdują się także żołnierze-legioniści.  Bardzo Panom dziękujemy i zapraszamy do ponownych odwiedzin w naszej szkole.

                                                                                                         Tomasz Wilczak

AAAA

Organ prowadzący

Gmina Siechnice
z siedzibą
w Urzędzie Miejskim

ul. Jana Pawła II
55-011 Siechnice

Organ nadzorujący

Dolnośląskie
Kuratorium Oświaty

Pl. Powstańców
Warszawy 1
50-153 Wrocław
Kontakt

Kontakt

55 - 010 Święta Katarzyna
ul. Główna 94
tel./fax: 71 311 63 78
Biuletyn Informacji Publicznej
Menu