Inauguracja projektu „Camino – szlak, który łączy”

Dodał sk. Kategoria Aktualności i wydarzenia

image122.02.2019 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta inauguracja projektu „Camino – szlak, który łączy”. Wzięło w niej udział wielu gości: Pan Jesús García-Nieto Moreno – Konsul Honorowy Hiszpanii we Wrocławiu, Pan Marek Stefan – dyrektor biura Pana europosła Kazimierza Michała Ujazdowskiego, Pani Aleksandra Osadkowska reprezentującą Przylądek Nadziei oraz Fundację na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową, Pan Jerzy Staniewski – pielgrzym, Pan Cezar Szeligiewicz – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Siechnicach wraz z nauczycielami – Panią Magdaleną Rachwał i Panem Witoldem Szymańskim. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym jest zagadkowe Camino, poznali sekrety wędrowania szlakiem świętego Jakuba oraz dowiedzieli się, co czeka ich w ramach projektu, m. in. akcja „Hiszpańskie klimaty”, „Muszelka dla Przylądka Nadziei” zwana „Akcją ciasteczkową” oraz wędrowanie szlakiem Camino zakończone piknikiem. Z ramienia naszej szkoły projektem opiekuje się Pani Anna Besz oraz Pani Alicja Dubaj. Kolejna odsłona projektu już 7.03.2019 r. w Siechnicach, gdzie uczniowie poznają historię, kulturę, sztukę i architekturę Hiszpanii oraz odkryją niezwykłe smaki tego kraju.

Organ prowadzący

Gmina Siechnice
z siedzibą
w Urzędzie Miejskim

ul. Jana Pawła II
55-011 Siechnice

Organ nadzorujący

Dolnośląskie
Kuratorium Oświaty

Pl. Powstańców
Warszawy 1
50-153 Wrocław
Kontakt

Kontakt

55 - 010 Święta Katarzyna
ul. Główna 94
tel./fax: 71 311 63 78
Biuletyn Informacji Publicznej
Menu