Global Money Week

Dodał sk. Kategoria Aktualności i wydarzenia

global moneyNasza szkoła wzięła udział w międzynarodowej inicjatywie Global Money Week – Światowy Tydzień Pieniądza, pod hasłem „Zdobywaj wiedzę. Zarabiaj. Oszczędzaj”. Celem kampanii GMW jest zainspirowanie dzieci i młodzieży do zdobywania wiedzy i umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, przygotowanie młodego pokolenia do podejmowania świadomych decyzji finansowych. W tegorocznej edycji klasy szóste i siódme wzięły udział w programie edukacyjnym Ministerstwa Finansów – Finansoaktywni „Rozumiemy podatki”. Miała uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w naszym codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest ważne a z czym wiąże się ich unikanie. Wyjaśniała też, że podatki stanowią najważniejszą część dochodów budżetu państwa i zachęcała do analizy uchwały budżetowej swojej gminy.

UWAGA – KONKURS


W maksymalnie trzyosobowych zespołach (klasy 6-8) przygotujcie scenariusz i nakręćcie film „Tropem podatków w mojej okolicy”. Może on mieć dowolną formę: newsa telewizyjnego, wywiadu, reportażu, przemówienia, sondy ulicznej, programu TV, itp. Ma pokazywać jakie obszary finansowane z podatków są najważniejsze w najbliższym otoczeniu uczniów i ich codziennym życiu oraz wskazywać, co dodatkowego zyskaliby w swoim otoczeniu, gdyby wszyscy płacili podatki. Po nakręceniu i zmontowaniu filmu nauczyciel – Małgorzata Partycka do 10.05.2019 r. wypełni formularz konkursowy i prześle wasze prace.
Na 10 najlepszych zespołów czeka super wycieczka do Warszawy, podczas której odbędzie się finał konkursu połączony ze spotkaniem z Youtuberem Maciejem „Sheo” Ejsmontem w Ministerstwie Finansów oraz zwiedzanie. Nagrodami rzeczowymi są smartwatche i bezprzewodowe słuchawki dla uczniów i tablety dla nauczycieli. Oczywiście otrzymacie również oceny w szkole!

Regulamin konkursu:
https://finansoaktywni.pl/regulamin-konkursu/

 

Organ prowadzący

Gmina Siechnice
z siedzibą
w Urzędzie Miejskim

ul. Jana Pawła II
55-011 Siechnice

Organ nadzorujący

Dolnośląskie
Kuratorium Oświaty

Pl. Powstańców
Warszawy 1
50-153 Wrocław
Kontakt

Kontakt

55 - 010 Święta Katarzyna
ul. Główna 94
tel./fax: 71 311 63 78
Biuletyn Informacji Publicznej
Menu