Lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego

Dodał sk. Kategoria Aktualności i wydarzenia

 

LEKCJA BEZPIECZEŃSTWA W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŚWIĘTEJ KATARZYNIE

IM.STEFANA KARDYNAŁA WYSZYŃSKIEGO

1 października 2019 roku odbyła się wyjątkowa lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego przeprowadzona przez Inspektorów Transportu Drogowego. W spotkaniu prócz prawie 200 uczniów z najmłodszych klas wzięli udział wyjątkowi goście: Pan Paweł Hreniak-Wojewoda Dolnośląski, Pan Dariusz Przybytniowski-Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego oraz przedstawiciele władz lokalnych. W czasie prelekcji inspektorzy WITD zapoznawali dzieci z zasadami bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym.

Lekcję poświęconą bezpieczeństwu na drogach uzupełniły informacje o działaniach jakie Inspektorzy Transportu Drogowego podejmują na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczna ruchu drogowego. Zajęcie uatrakcyjniła maskota inspektów pluszowy krokodyl oraz liczne nagrody specjalne rozdane w trakcie przeprowadzonego quizu.

Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie odpowiadając na pytania gości, a prawidłowych zachowań na drodze uczyły się m.in. na specjalnie przygotowanym dla nich miasteczku ruchu drogowego.

W trakcie spotkania inspektorzy wręczyli wszystkim dzieciom praktyczne prezenty takie jak kamizelki odblaskowe, zawieszki i smycze.


Organ prowadzący

Gmina Siechnice
z siedzibą
w Urzędzie Miejskim

ul. Jana Pawła II
55-011 Siechnice

Organ nadzorujący

Dolnośląskie
Kuratorium Oświaty

Pl. Powstańców
Warszawy 1
50-153 Wrocław
Kontakt

Kontakt

55 - 010 Święta Katarzyna
ul. Główna 94
tel./fax: 71 311 63 78
Biuletyn Informacji Publicznej
Menu